top of page

Eliminacje powiatowe 68. OKRu

Dnia 4 maja 2023 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. ks. Józefa Tischnera w Drezdenku odbyły się eliminacje powiatowe w obszarze powiatu strzelecko-drezdeneckiego w ramach 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jury w składzie: Marzena Felsmann – teatrolog, trener emisji głosu, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance; Jerzy Hajduga – poeta, ksiądz, kapelan szpitala, założyciel Teatru Kotłownia w Drezdenku oraz Iwona Frąszczak – poetka, współzałożycielka Stowarzyszenia Alternatywna Gmina oraz Drezdenecka Scena Literacka, po wysłuchaniu i analizie utworów zgłoszonych przez recytatorów przyznało nagrody oraz wyróżnienia.


W Turnieju Recytatorskim – kategoria: młodzież

I miejsce – Hanna Gaudyn i nominacja do udziału w finale wojewódzkim II miejsce - Monika Czoszyk i nominacja do udziału w finale wojewódzkim. Wyróżnienia otrzymali: Nikodem Madaj, Amelia Chwiłkowska i Piotr Gil.


W Turnieju Recytatorskim – kategoria: dorośli wyróżnienie otrzymał – Tomasz Walczak.


Jury z zadowoleniem przyjęło powrót eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego do Drezdenka oraz umiejscowienie ich w tak ważnym dla kultury i sztuki żywego słowa miejscu jak Biblioteka Publiczna w Drezdenku.


Gratulujemy wszystkim uczestnikom, za laureatki nominowane do finału wojewódzkiego trzymamy kciuki. Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie oraz pomoc młodzieży w przygotowaniach nauczycielkom: Edycie Grzechowiak, Magdalenie Kasei i Beacie Tatur.
0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page