top of page

Muzyczny prezent na urodziny Tischnera

Muzyka jest uniwersalna, nie ogranicza jej język ani nic innego poza partyturą. Być może dlatego właśnie tak bardzo przemawia do większości z nas, tak bardzo porusza i dotyka... „Jest w muzyce jakaś tajemnicza siła – napisał w swoich mediach społecznościowych Wiesław Pietruszak - która pozwala człowiekowi przetrwać najtrudniejszy czas. Jest też siła, która pozwala cieszyć się najkrótszą chwilą. To moc muzyki klasycznej. By osiągnąć taki efekt, do instrumentu musi usiąść87 mistrz”.

Wirtuozeria i maestria, ależ to był piękny i energetyczny koncert. "Być jak Wieniawski" z genialnym skrzypkiem Jakubem Staszelem i wspaniale współbrzmiącą pianistką Yang Xu-Czają. Dosko4nale uzupełniały się oba instrumenty, co tworzyło niezapomnianą aurę dla współodczuwania muzykiy67uu, ale także chwili. Tylko w ciągu ostatnich 6 lat, goszczący u Tischnera skrzypek – Jakub Staszel zdobył miejsce w czołowej trójce, w 17 konkursach, z czego aż osiem razy na pierwszym miejscu. W uznaniu niebywałego talentu otrzymał w wypożyczenie wyjątkowy instrument, skrzypce sprzed 300 lat, których brzmienie od razu dodaje utworom wyjątkową wartość. Wspomniane skrzypce są własnością Ministerstwa Kultury, a wypożycza się je największym nadziejom polskiej kultury. Tyle emocji, tyle dobrych emocji. I nad wszystkim unosiły się słowa czy dowcipy patrona biblioteki - Józefa Tischnera. Wysmakowana konferansjerka Wiesława Pietruszaka.

„Biblioteka stała się świątynią magicznych dźwięków. Ten porywający i niezwykle wirtuozowski koncert na długo pozostanie w mojej pamięci – powiedziała Wioletta Kinal. Piękni ludzie obdarzeni pasją i talentem zawsze zachwycają i inspirują. Biblioteka stała się świątynią magicznych dźwięków. Ten porywający i niezwykle wirtuozowski koncert na długo pozostanie w mojej pamięci. Piękni ludzie obdarzeni pasją i talentem zawsze zachwycają i inspirują – kontynuowała Wioletta”.

Kilkukrotnie cytowana "Historia filozofii po góralsku" czytana przez autentycznego górala, a także przez naszego, rodzimego cepra. Przepyszny tort urodzinowy i desery oraz kawa. Urodziny Tischnera z przytupem. Współpraca Biblioteki ze Stowarzyszeniem Sauerianum wzorcowe. Artystyczna kawiarenka znowu stała się faktem w bibliotecznej przestrzeni. To była wyśmienita uczta zarówno dla ducha, jak i dla ciała. Brawo, brawo, a kto nie był ten trąba, Hej!


#RatownicyCzytelnictwa

#obszar4współpraca

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page