top of page

Recytując Konopnicką

10. Powiatowy Konkurs Recytatorski twórczości Marii Konopnickiej To było piękne wydarzenie, za które dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom, ich nauczycielom, opiekunom i rodzicom. Według nas młodzi recytatorzy są zwycięzcami, czytają poezję, wybrali tekst, nauczyli się na pamięć, wzięli udział w konkursie, podjęli wyzwanie. Pięknie wszyscy się prezentowaliście i jak mówił przewodniczący jury - Michał Anioł, nawet jeśli mówiliście tylko do siebie, to warto. Warto próbować pokonywać swoje ograniczenia, warto sięgać wyżej, lepiej, próbować kolejny raz i kolejny.


Kłaniamy się nisko całemu jury, bardzo profesjonalne podejście i zarazem ogromna życzliwość oraz troska o każdego recytatora. Z takimi ludźmi, aż chce się chcieć jeszcze więcej! Alina Michalak - poetka i animatorka kultury, Przedszkole Publiczne w Drezdenku, Bartosz Bandura - aktor, tancerz, reżyser, Teatr im. Osterwy w Gorzowie i Teatr Kotłownia w Drezdenku, Michał Anioł - przewodniczący jury, aktor, Teatr im. Osterwy w Gorzowie i Teatr Kotłownia w Drezdenku.


Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Drezdenku Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Nojego w Drezdenku Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenku Szkoła Podstawowa w Goszczanowie Szkoła Podstawowa w Tucznie Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Zwierzynie Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Trzebiczu Zespół Szkól w Drezdenku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. ks. Józefa Tischnera w Drezdenku


Laureatami zostali:


I miejsce - Nikodem Madaj

II miejsce - Magdalena Weyna

III miejsce - Julia Jakubiak


Wyróżnienia otrzymali:


Michelle Bednarowska

Ewa Romanowska

Piotr Gil


Dziękujemy i zapraszamy znów za rok, będzie okazja spotkać się z twórczością Wisławy Szymborskiej.


11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page