top of page

Spotkanie autorskie z Magdą Umer


8 maja - Dzień Bibliotekarza oraz Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Drezdenku uświetniła wizyta Magdy Umer. Mistrzyni piosenki literackiej, dziennikarka, scenarzystka oraz reżyserka spotkała się z czytelnikami drezdeneckiej biblioteki w niedzielne popołudnie. Spotkanie poprowadził Tomasz Walczak. Artystka opowiadała o początkach swojej kariery i koncertach w klubach studenckich. Wspominała również festiwale w Świnoujściu i Opolu. Pani Magda ciepło mówiła o współpracy z aktorem - Andrzejem Nardellim, którego karierę przerwała przedwczesna śmierć. Opowiadała o ludziach, których znała i ceniła - Agnieszce Osieckiej, Jeremim Przyborze, Zuzannie Łapickiej. Pytana o stosunek do przyjaźni wyznała, iż ta jest dla niej najważniejsza. Podkreśliła też jak istotne miejsce w jej życiu zajmują relacje z Krystyną Jandą. Z radością komentowała pracę reżyserską w Teatrze Ateneum, Och -Teatrze i Teatrze Polonia. Autorka wielu książek, w tym m.in. wywiadu z Bogusławem Lindą " Zły chłopiec" oraz "Listów na wyczerpanym papierze” interesująco opowiadała o swojej pracy dziennikarskiej. Jako uważna obserwatorka życia codziennego wspominała niepotrzebną wojnę z Ukrainą. Wyznała, że schronienie w jej domu znaleźli ludzie z tamtego rejonu.

Magda Umer – mistrzyni polskiej piosenki artystycznej, legenda i niezwykła osobowość okazała się również kobietą pełną ciepła, optymizmu, prawdy, ceniącą wolność i przyjaźń, subtelną i zwyczajnie przesympatyczną.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. ks. J. Tischnera w Drezdenku dziękuje za pomoc w przygotowaniu spotkania z Magdą Umer Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Drezdenku.


Leszek Zając

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page