top of page

Teatralne zamieszanie w bibliotece

W ramach Tygodnia Bibliotek, zapraszamy Państwa na spektakl dla młodzieży, rodziców, pedagogów, dotykający problemu depresji młodych ludzi. Temat trudny, ale bardzo ważny. 8.05.2023. - godz. 19:00 - „Czarny Pies i Duży Książę” /spektakl teatralny/ - Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych w Legnicy.

JOANNA GONSCHOREK Absolwentka PWST we Wrocławiu, w Legnicy od 1995 roku. Występowała w niemal wszystkich ważniejszych spektaklach legnickiego teatru oraz w ich realizacjach telewizyjnych. Wielokrotnie uznawana za najlepszą legnicką aktorkę. Jest dwukrotną laureatką Bomby Sezonu (2007, 2011) – dorocznej nagrody Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej. Uhonorowano ją nagrodą aktorską na tarnowskim Festiwalu Komedii Talia (2003), nagrodą Wojewody Dolnośląskiego (2003) oraz Tukanem Dziennikarzy na 28. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2007). Jest wokalistką zespołu Podwójne Dno. W 2011 i 2012 roku otrzymała szereg nagród za rolę Danuty/Stefanii Mutter w "III Furiach" (reż. Marcin Liber): wyróżnienie aktorskie w XVII Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, nominację do nagrody miesięcznika "Teatr", nagrodę jury i Jury Młodych na XI Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu, nagrodę dla najlepszej aktorki XVIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi. W 2018 roku krytyk Tomasz Domagała w corocznym podsumowaniu uznał ją za jedną z najlepszych aktorek sezonu za kreacje w spektaklach „Matka Courage krzyczy” (reż. Grzegorz Grecas, Teatr Układ Formalny, Wrocław) oraz „Popiół i diament – zagadka nieśmiertelności” (reż. M. Liber, Teatr Modrzejewskiej w Legnicy).

Ma za sobą role w licznych serialach telewizyjnych (m.in. „Znakach” i „Rojście”) i filmach fabularnych, m.in. w "Operacji Dunaj" Jacka Głomba (2009), "Maratonie tańca" Magdaleny Łazarkiewicz (2010), „Pokocie” Agnieszki Holland (2017), „Zabawie zabawie” Kingi Dębskiej (2018) oraz „25 latach niewinności” Jana Holoubka (2020).

Współtworzy Szkołę Czarodziejów Wyobraźni – realizowany przez legnicki teatr projekt edukacji teatralnej dzieci i młodzieży oraz inne teatralne projekty edukacyjne i społeczno-teatralne w Legnicy i innych miejscowościach.


Wyświetl statystyki i reklamy Promuj post

Wszystkie reakcje: 29Ty i 28 innych użytkowników

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page