top of page

Tydzień Bibliotek u Tischnera

Niech tegoroczne hasło akcji: „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”, stanie się hasłem żywym i zjednoczy mieszkańców gminy Drezdenko wokół bibliotek, wokół różnorodnych i ciekawych wydarzeń. Celebrujmy ten czas i nasze wspólne święto!


Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Z założenia każda edycja przebiega pod innym hasłem, którego wyboru dokonuje Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – pomysłodawca i koordynator akcji. 20. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbędzie się w 2023 roku pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”.


Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. ks. Józefa Tischnera w Drezdenku kolejny raz włącza się w tę ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo i biblioteki. Cieszymy się ogromnie na ten intensywny czas z Wami, bo to Czytelnicy są najważniejsi. Nasze wysiłki bez Was, bez Waszego udziału i zaangażowania, nie miałyby sensu. Bądźmy razem na wszystkich wydarzeniach drezdeneckiego, nieco wydłużonego Tygodnia. Spotkajmy się u Tischnera w Drezdenku, Drawinach, Niegosławiu i Trzebiczu.


Autorką plakatu jest Małgorzata Chwiła.2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page